KONST / Litografier / Serigrafi 13253423
nr 1325 3423
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Serigrafi, Komposition med lilja. Signerad, numrerad 87/100, daterad -1972. Oramat löst blad, bladets mått: 68x55,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 11 maj 2020
kl 19:25:02
1.000 kr
1.200 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt